Siverek Sohbet


Siverek Sohbet

Siverek Sohbet

Siverek Chat

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iletişim aracı olarak internet ortamında kurulan çeşitli Chat odaları gelmektedir. Sohbet odaları sayesinde kişiler birbirlerinin yaşantıları, görüşleri, hayata bakış açıları hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sohbet odalarının gelişmesini de kaçınılmaz hale getirmiştir. Her il için özel olarak oluşturulan sohbet odaları vardır. Bu sayede aynı memlekette yaşayan yada aynı memleketli olan kişiler bu sohbet odalarına girerek birbirleri ile tanışma fırsatı yakalamış olmaktadırlar. Siverek sohbet odaları da bu sohbet odaları arasında yer almaktadır. Daha çok Siverek’de yaşayan kişiler yada başka yerde yaşayıp Siverek’li olan kişiler bu sohbet odalarına üye olmaktadırlar. Bu sayede burada yaşayan kişiler arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

İnsanlar tanıdıkları yada tanımadıkları kişilerle sohbet etmektedirler. Aynı zamanda çeşitli video, resim gibi paylaşımlarda bulunarak hem kendi hayatları hakkında bilgiler paylaşmaktadırlar hem de farklı yerlerden elde ettikleri ilginç olayları, konuları paylaşarak birbirlerini bilgilendirme anlamında da birbirlerinin kültürel, ekonomik, sanatsal birikimlerine katkı sağlamış olurlar. Bilgi dağarcığının giderek genişlemesi bu sayede kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

SİVEREKİN TARİHÇESİ

Siverek Güney Doğunun , Bir kültür ve asalet kentidir. Siverek Güneydoğuda , İslamın ve imanın öne çıktığı bir kültür mozayiği şahsiyetli olduğu kadar , cesaretli ,yiğit insanların yaşadığı bir itibar şehridir.

Siverek Güney Doğunun , Bir kültür ve asalet kentidir. Siverek Güneydoğuda , İslamın ve imanın öne çıktığı bir kültür mozayiği şahsiyetli olduğu kadar , cesaretli ,yiğit insanların yaşadığı bir itibar şehridir.

Siverek tarihi camileriyle , kendine mahsus örf ve adetleriyle ,gözleri kamaştıran bir şehrimizdir. Siverek, kenarından bakanları içine çekecek kadar her yönüyle cazip ve engin bir derya gibidir. Bağları, üzüm türleri, pekmezi, pestili, kesmesi, mayoş narları, sütü, peyniri ve ayranıyla ve hepsinden önemlisi suyu ve havasıyla bir başka güzeldir Siverek.

Kentin bu günkü ekonomik ve sosyal yapısına bakarak Siverek’li ince esmer endamı, gür siyah bıyıkları, şahin bakışları, iri ve ela gözleri, ve her göreni kendisine hayran eden levendane yürüyüşü ile tam bir Osmanlı efendisidir. Siverek’te yaşayan insanlar daima taşan, kabaran ve coşan bir sevdanın kahramanlarıdır. Siverek’lide bazen haklı bir öfkenin heybetini ifade eden sert bir bakış görebilirsiniz. Sakın telaşa kapılmayınız. Zira kesinlikle bu bakış yara değil, ağyaradır. Şanlıurfanın kurtuluşunda Siverek’linin katkısını unutmak vefasızlık olur.Ancak Siverek’lilerin sert bakışları altında munis ve dostane bir vefa vardır.

Siverek’te ilme ve ilim adamlarına gösterilen saygı, her türlü takdirin üstündedir. Kendisine hizmet eden herkese Siverek’li minnet duymakta ve takdir hislerini gizleyememektedir. Zaten “Bu şehirde en sevilmeyen şey nedir ? ” diye sorarsanız, herkes “Vefasızlıktır” diye cevap verir. “ En affedilmez suç nedir ? “ diye sorarsanız, “dostlara ve kimsesizlere karşı kaba davranmaktır.” diye cevap verirler.”En geçerli meta (servet) nedir ?” diye sorarsanız , “Mertlik, cesaret, doğruluk ve asalettir.” derler. Işte Siverek’i ve Siverek’liyi tanımak için lütfen bu pencereden bakmalısınız.

Solyanim.Net Yönetimi olarak siz değerli siverek Sohbet kullanıcılarına iyi sohbetler dileriz.


Yazar: Admin

Yayınlanma Tarihi: 01 Haziran 2018

Kategori: Sohbet

Görüntüleme: 153 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.