NEDEN CHAT YAPARIZ?


NEDEN CHAT YAPARIZ?

Neden Chat Yaparız ?

CHAT  bilindiği üzere türkçe bir kelime değildir. Bizler sanal olarak bir isim ile bunu belirlemiş bulunmaktayız. Chat yapmamızın başlıca sebep ve nedenleri,  her kişi anlayış ve düşüncesi için çok farklıdır. Bazen yalnızlığımızı gidermek için bazen ise zaman harcamak için bazen ise dahada farklı olarak olamadığımız kişiliği ve makamı yaratmak için chat yaparız.

             Chat ve zararları nelerdir ?

Chat öncelikle insanın kıymetli vaktinden ve zamanından alınan bir sosyal ağın pençesidir. Çoğu insan günün 24 saatini bu amaçla bilgisayar başında veya telefonda geçirmekte ve sosyal yaşamdan uzaklaşmaktadır. Bir bağımlılıktır ve vazgeçmek neredeyse bir sigara kadar zordur. Çünkü artık onu dünyamıza aldık ve olmayan şeyleri olmuş gibi yaşamaya başladık. Sonuçları olarak kimi insan olmayan kişilikte bulunup karşısında ki kişiyi görmeden  sadece yaz ile aşk ve sevgi sözleri ile platonik olarak aşk yaşamakta , kimi insan ise chat yaparken eşini ve yuvasını yıkmaktadır.

Bu neden ile chat yaparken evde bulunan eşimizi öteleyip görmediğimiz bilmediğimiz, bir kişiye sadece duygu ile yaklaştığımız için aynı evde yaşadığınız kişi sizler için artık bir yabancı ve uzaklaşma moduna girmiş bulunmaktasınız. Artık dönüşü olmayan bir viraja girildiği için yapılacak tek şey ya görmediğiniz kişi ile zamanınızı yıllarınızı paylaşmak yada net ce chat ortamından bir an önce uzaklaşmaktır.

         Chatten uzaklaşmak mümkün mü?

Bu pragrafımda mümkün gibi görünmüyor kendimden örnekler ile yola çıkarsak, 18 yılı geride bırakmış bir chat bağımlısıyım, eşim ve yuvamı yıktığım için bu ortama giren artık bazı şeyleri göze almak zorundadır. Örnek olarak hayatımı ben buna göre kurdum beni mutlu ediyor. Bazen ise çok büyük bir hata olarak görüyorum. Onun için chat yaparken yeni başlayan arkadaşlara ve evli çiftlere tavsiyem şudur tadında bırakıp sosyal yaşamınıza geri dönmenizdir yada bir kara deliğe girip çıkamaya bilirsiniz..

diğer makale ve yazılarımda hayattan alınmış kesitlerle sizlerle birlikte olmaya çalışacağım, solyanim ailesi olarak sizlerle en güzel ve dürüst yazılarımızla karşınızda ve yanınızdayız. Hayata pozitif bakmanızı dilerim hoşcakalınız

WBMASTER: DaMaR-CeRRaHı


Yazar: Admin

Yayınlanma Tarihi: 23 Eylül 2019

Kategori: Genel

Görüntüleme: 490 Defa

Etiketler:

2 Yorumlar
Nilsuu

Harika ortama Sahip bir mekaniniz var herkesi buraya davet ederim:)

qezqin

gercek aile ortamında sohbet yapmak isteyenlerin mekanı burası bize katılmanızı tavsiye ederim muzik sohbet eglence her sey burda

Bir cevap bırakın.